Riegr Beer Bar

Všechna piva se čepují do speciálních sklenic Rieger, které jsou zálohovány vratnou částkou 50 CZK. Pivo v této sklenici si můžete odnést mimo prostor letní zahrady.

Beer specials

0,4 the Riegr Beer 12,5°  - filtrované, nepasterované 42,-
0,4 the Zemská světlá 10° - filtrované, nepasterované 38,-
0,4 the Colorado Pale ALE 13,5° – filtrované, nepasterované 54,-
0,4 the Fénix 12° - nefiltrované, svrchně kvašené pšeničné pivo belgického typu 42,-
0,4 the Master 13° - speciální polotmavý ležák 46,-

Colorado Pale Ale

colorado

Stručn�� popis:
Nepasterizováno, nefiltrováno. Originální receptura původního AMERICKÉHO PALE ALE inovovaná pro Zemský pivovar sládkem z Colorada v USA. Známka Zemského pivovaru. Přírodní pivo typu AMERICAN PALE ALE.

SPECIÁLNÍ PIVO
SLOŽENÍ: Voda, speciální slady, americké chmely
ALKOHOL: 5,7 % obj. EPM (extrakt): 13,9
VÝROBCE: Zemský pivovar, s.r.o., Branická 44, 140 00 Prague 4 – Braník vyrobeno v ČR
SLÁDEK: Joshua West, Colorado, U.S.A.

Pivo vyrobené ve stylu American Pale Ale (APA). K výrobě se používá více druhů sladů a výhradně americké chmely. Tento typ piva je lehčí formou piva typu India Pale Ale, u kterého je obvyklá objemová hodnota extraktu přes 16% a hořkosti přesahující 70 jednotek alfa hořkých látek. Svrchně kvašená piva (typ ALE) byla historicky řazena jako základní forma výroby piva dávno před vznikem spodně kvašených piv, jak je známe v České republice.
Colorado Pale Ale je typickým pivem této kategorie. Nečekejme pouze „obvyklé“ pivo. Originální receptura Joshua Westa posouvá tradiční American Pale Ale do oblasti vysokohorských oblastní Skalistých hor (Rocky Mountain), kde se musí upravit i délka chmelovaru vzhledem k nadmořské výšce a okolnímu tlaku vzduchu.
Charakteristickým znakem je jeho ovocnější vůně. Po ochutnání ucítíte zřejmě plané citrusové plody. Vyšší, téměř jantarová barva je charakteristická pro použité slady původem z Evropy i ze severní části státu Colorado. Závěrem chuti je doznívající hořkost, kterou ucítíme jak chuťovými pohárky, tak citlivým nosem. Na jazyku by nám měla ulpět jemně nahořklá chuť citrusů.

Zemské výčepní

zemskeNEPASTEROVÁNO. PŘÍRODNÍ PIVO BEZ DALŠÍCH PŘÍSAD.
OBSAHUJE: Vitamíny B, Antioxidační látky, ve 100g je obsaženo 35 kcal
SVĚTLÝ LEŽÁK, SLOŽENÍ: Voda, moravský slad, chmely ��atecký poloraný červeňák a Sládek
ALKOHOL: 5,0 % obj. EPM (extrakt): 12,3
VÝROBCE: Zemský pivovar, s.r.o., Branická 44, 140 00 Prague 4
SLÁDEK: Olda Záruba

Pivo vyrobené řemeslným způsobem podle tradičních receptur z 19. century, spodním kvašením za použití speciálních kmenů pivovarnických kvasnic. Tato metoda je světově proslulá pro výrobu českého ležáku. Zemský ležák je vyráběný výhradně z nejkvalitnějších moravských sladů a chmelů Žatecký poloraný červeňák a Sládek.
Charakteristická je plná, čistá sladová chuť, vyvážená výraznou chmelovou hořkostí s doznívajícím aroma. Naše pivo je medové barvy bohatou pěnou.